09.06.2017.

Šā gada 2. jūnijā Ādažu poligonā notika ikgadējā Vides diena, kas šoreiz bija veltīta Eiropā retajam vakarlēpim un citiem tumsā aktīviem, lidojošiem dzīvniekiem - sikspārņiem un naktskukaiņiem. 

02.06.2017.

Šā gada 27. maijā LIFE+ projekts "Putni Ādažos" piedalījās Ādažu novada "Gaujas svētkos", kur Nacionālo bruņoto spēku teltī iepazīstināja svētku dalībniekus ar Ādažu militārā poligona dabas vērtībām.

25.05.2017.

Šā gada 2. jūnijā Ādažu militārā poligona Vides dienā jaunsargi, jaunie dabas pētnieki no Latvijas Dabas muzeja un militāro un dabas aizsardzības organizāciju pārstāvji iepazīs Eiropā retu naktsputnu – vakarlēpi un citus tumsā aktīvus lidojošus dzīvniekus.

22.05.2017.

Līdz ar karstuma vilni pagājušajā piektdienā, 19. maijā, Ādažu poligona būrī, kas aprīkots ar tiešraides kamerām, no ziemošanas vietas Āfrikā atgriezās pirmā zaļā vārna ar gredzenu “HR”. Kā liecina ornitologu Edmunda Račinska un Ievas Mārdegas rīcībā esošā informācija, šī zaļā vārna dzimusi 2012. gadā citā Ādažu poligona būrī un atkārtoti novērota netālu no kameru būra arī 2014. un 2015.

02.05.2017.

Interneta tiešraidē www.putniadazos.lv arī šogad aicinām sekot līdzi norisēm zaļās vārnas būrī Ādažu militārajā poligonā.

Zaļās vārnas no ziemošanas vietām Āfrikas dienvidos Latvijā atgriežas maija sākumā, olu dēšana parasti tiek sākta maija beigās. Jūnija otrajā pusē sāk šķilties pirmie mazuļi un apmēram jūlija vidū tie atstāj ligzdu.

05.04.2017.

 LIFE+ projekta "Putni Ādažos" ietvaros sagatavota izglītojoša filma "Putni ierakumos". Tā iepazīstina ar aizsargājamo ainavu apvidus "Ādaži" dabas vērtībām - unikālo dabas kompleksu, kas izveidojies, teritorijā ilgstoši veicot militārās mācības - un teritorijas apsaimniekošanu.

21.03.2017.

Šā gada 29. - 31. augustā Siguldā notiks starptautiska konference "Military and Nature - Mutual Benefits" (Militārā joma un daba – savstarpējie ieguvumi), ko organizē LIFE+ projekts "Putni Ādažos". Plānots, ka konferencē piedalīsies 50-60 aizsardzības sektora pārstāvji un dabas aizsardzības eksperti no dažādām Eiropas valstīm.

10.02.2017.

2017. gada februārī LIFE+ projekts "Putni Ādažos" sagatavojis elektronisku brošūru "LIFE projektu īstenotāju ieteikumi, sākot darbu ar LIFE programmu".

07.02.2017.

Aicinot karavīrus ikdienā aizdomāties par Ādažu poligona dabas vērtību un arī vides resursu saudzēšanu, pagājušajā gadā režisora Sandija Semjonova vadībā sagatavota filma “Videi draudzīgs karavīrs”. Tā ir pirmā šāda veida filma Latvijas aizsardzības sistēmas vēsturē un to jau atzinīgi novērtējuši Ādažu bāzē dienošie.

16.11.2016.

Šā gada septembrī LIFE+ projekts "Putni Ādažos" izdevis albumu "Dabas skaņas Ādažu poligonā". Tajā ietvertas poligona virsājiem un mitrājiem raksturīgās dzīvnieku sugas un skaņu ainavas.

Lapas